Nõuanded

Küttesüsteemi valik

Sobiva küttesüsteemi valik on oluline. Meie poolt müüdavatest seadmetest leiate kindlasti endale sobiva. Kui te ei ole veel otsustanud, millist kaminat valida, tulge ja leiame lahenduse ühiselt. Keegi on kunagi öelnud, et põlevat tuld, voolavat vett ja töötavat inimest on ta nõus vaatama lõpmatuseni. Kamin lahendab vähemalt ühe nendest soovidest ja toob tuppa hubasust, mida ainult elav tuli võib anda.

Pelletikaminad on kütteseadmed, mille kütteks kasutatakse puidugraanuleid ehk pelleteid. Pelletid on reeglina kodumaine keskkonnasõbralik taastuvkütus. Pelletikaminad jagunevad keskküttekaminateks (veesärgiga) ja õhkküttekaminateks. Osa õhkküttekaminatest on varustatud sooja õhu jaotussüteemiga, mis lubab soojendatud õhku hoone erinevatesse ruumidesse laiali juhtida.

Puidukaminaid köetakse kuivade halgudega. Mõnedes kaminates on võimalik kasutada osaliselt ka puitbriketti. Kuigi puuküttekaminad nõuavad pelletikaminatest oluliselt rohkem kasutajapoolset sekkumist on küttepuud endiselt Eestis üks odavaim kütteliik.

Biokaminad on uudsed kütteseadmed, mis kasutavad kütuseks bioetanooli. Kuna bioetanoolkütuse põlemisel ei eritu kahjulikke ühendeid vaid väikeses koguses süsihappegaasi ja veeauru siis ei vaja biokaminad korstnaid. Biokamin sobib nii siseruumidesse kui ka õue. Samuti on nad kergesti teisaldatavad kuna kamin ei vaja elektriühendust.

Kaminasüdamik võimaldab ehitada kamin teile sobivasse kohta ja paigaldada ruumiga sobilik ümbris.