Nõuanded

Küttesüsteemi paigaldus

Küttesüsteemi paigaldus hoonesse. Kui kütteseade on hoonesse ette nähtud hoone ehitusprojektiga siis täiendavaid kooskõlastusi vaja ei ole kui paigaldatakse projektikohane kütteseade.
Kui aga soovite kütteseadet, mida hoone ehitusprojektis ei ole ette nähtud siis peate minema kohalikku omavalitsusse (valla- või linnavalitsusse) ehitusnõuniku juurde. Vahetades näiteks projektijärgse elektrikatla pelletikatla vastu tuleb ka projekti muuta. Seda sellepärast, et uue kütteseadme ehitamine või olemasoleva asendamine on ehitustegevus ehitusseadustiku mõistes, täpsemalt tehnoloogiline ümberseadistamine (Ehitusseadustik §4 lg 3 p3) ning tulenevalt ehitusseadustikust on sellise tegevuse korral nõutav kohaliku omavalitsuse kirjalik nõusolek.
Tulenevalt Ehitusseadustikust kontrollib ja koordineerib ehitustegevust oma territooriumil kohalik omavalitsus. Tulenevalt Päästeseadusest peab dokumentatsioon heakskiidu saama päästeteenistuselt, mõnikord ka keskkonnakaitselt ja tervisekaitselt see aga sõltub planeeritavast lahendusest. Ametkonnad, kellelt kooskõlastus tuleb saada, määrab kohalik omavalitsus.

Teadmiseks kliendile – Nohetec OÜ ei kontrolli kas meie kliendil on kõik vajalikud dokumendid olemas. Me eeldame, et kliendil on olemas kõik vastavad load ning vajalik projektdokumentatsioon.  Vastavalt Ehitusseadustiku § 19 on see omaniku kohustus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga